Reálie

   Kultura   

Lidé

Lidé

Kdo na Zélandu vlastně žije? Z jakých národů se skládá obyvatelstvo této země? Čím jsou místní zajímaví a jedineční?

Pojď se seznámit s "kiwíky"!

Umění

Umění

Zkroucená kapradina, komická figurka s vyplaženým jazykem nebo člověk s ptačí hlavou... V maorském umění najdeš množství podobných symbolů. Pojď se o nich dozvědět více!

Tetování

Tetování

Každý pozná Maora podle jeho potetovaného obličeje. Málokdo už ale ví, jak se technika tetování Ta Moko provádí, a jak u ní lidé trpěli. A nemluvě o tom, že o své tetované hlavy nakonec často přišli.

Sport

Sport

V části Sport se dočteš o nejpopulárnějších disciplínách na Novém Zélandu. Najdeš zde i článek o světoznámém rugbyovém týmu All Blacks.

Kuchyně

Kuchyně

Co je typické pro novozélandskou kuchyni? Čím by Tě kiwíci pohostili? Které delikatesy musíš zaručeně ochutnat? Přečti si o novozélandských pochoutkách v sekci Kuchyně!

Svátky

Svátky

Co Novozélanďané pravidelně slaví? Jaké pořádají festivaly? Jak vůbec probíhají jejich slavnosti? Nadýchej se sváteční atmosféry!

Hudba a filmy

Hudba a filmy

Víš, které filmy se natáčely na Novém Zélandu? Chceš si udělat výlet do Hobitína? Zajímá Tě, jaký styl hudby kiwíci upřednostňují? Mrkni do sekce Hudba a filmy ;)

Osobnosti

Osobnosti

Která známá jména a tváře jsou původem z Nového Zélandu? Určitě je všechny znáš! Chceš se vsadit? Odpověď najdeš v sekci Osobnosti!