Reálie

   Cestování   

Auckland

Auckland

Město plachet, neboli Auckland, je největším a nejlidnatějším městem Nového Zélandu. Pojď zjistit, čím si vysloužilo svou přezdívku a jakými pamětihodnostmi se může pyšnit!

Rotorua

Rotorua

Zápach syrových vajec, všudypřítomná stoupající pára, ale i tryskající gejzíry a další nádherné přírodní úkazy se nachází v oblasti Rotorua. Pojď se na ně podívat!

Tongariro

Tongariro

Tři obrovské bublající krásky zdobené sněhovými čepicemi a smaragdovými jezery... Řeč je o činných sopkách v národním parku Tongariro. Objev jejich kouzlo!

Egmont

Egmont

Národnímu parku Egmont vévodí stejnojmenná sopka dokonale kuželovitého tvaru, též nazývaná Taranaki. Zavítej do jejího království!

Wellington

Wellington

Wellington není jen nejjižněji položené hlavní město na světě, ale i velmi významný novozélandský přístav. Nahlédni do jeho zákoutí!

Franz Josef

Franz Josef

Po rakouském císaři je pojmenováno nejen městečko na Jižním ostrově, ale především 12 km dlouhý ledovec. Spolu s Fox Glacier, jsou nejrychleji se pohybujícími a snadno přístupnými ledovci na světě. Více o nich zjistíš v sekci Franz Josef.

Christchurch

Christchurch

Christchurch je nejstarší město na Novém Zélandu. V letech 2010 až 2012 jej však postihla ničivá zemětřesení. Které památky můžeš stále navštívit? Podrobnosti najdeš v sekci Christchurch.

Milford Sound

Milford Sound

Pro milovníky hor a vodopádů je Milford Sound nejúchvatnějším místem na celém Zélandu, ne-li na Zemi. Objev krásy Fiordlandu, největšího národního parku Nového Zélandu.